Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Mart 2023 Perşembe

Obezite tartışması: Lauterbach'ın Blome'ye yanıtı gündem oldu

Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, sağlık sigortası şirketlerinin zararına ilişkin kilolu insanları suçlayıcı paylaşımıyla ilgili Nikolaus Blome'ye yanıt verdi. Lauterbach, aşırı kiloluğun, sağlıksız beslenmenin ve tehlikeli işlerde çalışmanın, tercihten ziyade genelde yoksulluğun bir sonucu olduğunu söyledi.

Gazeteci Nikolaus Blome, kilolu insanları işaret ederek “Sağlık sigortası şirketleri yılda 17 milyar avro zarar ediyorsa, bir ‘günah poliçesi’ olarak düşünebilirsiniz. İnsanların kendi yaşam tarzlarının belirli sonuçlarının sorumluluğunu almasına izin vermek, ne liberal ne de olağandışıdır" notuyla, Spiegel'a yazdığı makaleyi paylaştı.

Buna yanıt ise SPD'li Sağlık Bakanı Karl Lauterbach'tan geldi. Lauterbach, sorunun yaşam tarzlarıyla değil gelir durumuyla ilgili olduğunu söyleyerek, 'Aşırı kilolu olanlar, sağlıksız beslenenler ve tehlikeli işlerde çalışanlar, genelde dar gelirliler oluyor. Bu doğru olamaz" ifadelerini kullandı.

Bakanın bu sözleri sosyal medyada gündem oldu. Destek kadar tepki de geldi.

Geri Dön 02 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN