Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Nisan 2023 Salı

Nükleer santraller Söder ile SPD ve Yeşiller'i karşı karşıya getirdi

Aynı zamanda Bavyera eyaletinin başbakanı olan CSU lideri Markus Söder, nükleer santrallere ilişkin kararın eyaletler tarafından verilmesini savundu. SPD ile Yeşiller ise buna karşı çıktı.

Nükleer santraller ile ilgili açıklama yapan Bavyera Eyaleti Başbakanı ve CSU lideri Markus Söder, santrallerin 'eyalet meselesi' olması çağrısında bulundu. 

Bild am Sonntag'a konuşan Söder, Bavyera’da bulunan ve cumartesi günü kapatılan nükleer santrallerin tekrar hayata geçirilmesi gerektiğini söyledi. 

SPD ve Yeşiller reddetti

Söder açıklamasının aksine SPD ve Yeşiller, Bavyera'nın tek başına böyle bir çaba içinde olmasını reddetti. Bild’e konuşan Yeşiller Partisi’nden Jürgen Trittin, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Nükleer santrallerden enerji üretimi, geri alınamaz bir şekilde sona erdi. Atom Enerjisi Yasası’nda daha sonra yapılacak bir değişiklik bile bu durumu değiştiremez. Anayasa’ya göre; nükleer enerjinin sorumluluğu federal hükümete aittir. Eyaletler, Atom Enerjisi Yasası’nı sadece federal hükümet adına uygulamakla yükümlü. Bu, seçim kampanyası yürüten Bavyera için de geçerli.

Söder’in nükleer santralleri tekrar devreye sokmasını eleştiren Trittin, “Söder’e göre yasayı değiştirmek madem mantıklı, o zaman Bavyera Eyaleti Yasalarına ek düzenleme yapıp Bavyera'da üretilen nükleer atığı, Bavyera’da bertaraf etsin” diye konuştu. 

Geri Dön 18 Nisan 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN