Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
15 Ekim 2022 Cumartesi

Nüfusun yüzde 95’i koronavirüse karşı bağışık

Almanya’da yapılan son araştırmalar, koronavirüse karşı vatandaşların yüzde 95’inin bağışıklığa sahip olduğunu ortaya koydu. 

FDP’li Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger, “Bağışıklık çalışması, salgının üstesinden gelmede bilimin ne kadar önemli olduğunu gösterdi. Araştırmaya göre, nüfusun yüzde 95'i koronavirüse karşı antikora sahip. Bu da, Almanya’da vatandaşların çoğunun önümüzdeki sonbahar ve kış aylarında koronavirüs salgınının şiddetli seyrine karşı korunacağı anlamına geliyor” dedi.

Araştırmayı yürüten Ünlü Virolog Prof. Dr. Hendrik Streeck, “Araştırma, artık vaka sayılarının tek belirleyici olmadığını gösterdi” dedi. Prof. Steeck, risk grubundaki kişilerde hala çok büyük bir aşı açığının olduğuna dikkat çekti ve acilen 70 yaş üstü kişilere yönelik aşı kampanyalarına ihtiyaç olduğunu söyledi.

Geri Dön 15 Ekim 2022 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN