Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Dünya çapında yazılım krizi: Büyük reset endişesi- 19 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2024 Çarşamba

Nüfus tahmin edilenden az çıktı

Almanya'nın nüfusu tahmin edilenden 1,4 milyon daha az çıktı. Yabancı nüfustaki sapmalar ve göç dalgası, nüfus artışındaki dengesizlikleri ortaya koyuyor.

Nüfus tahmin edilenden az çıktı

Federal İstatistik Dairesi (Destatis) verilerine göre, Almanya'nın nüfusu son yıllarda tahmin edilenden daha az arttı. 15 Mayıs 2022 itibarıyla Almanya'nın nüfusu 82,7 milyon oldu. 2011 ile 2022 yılları arasında en büyük nüfus artışı yüzde 1,8 ile Bremen'de, en büyük düşüş ise yüzde 5,9 ile Köln'de kaydedildi.

Destatis'in 2023 öncü verilerine göre, yurt dışından göçün etkisiyle ülkenin nüfusunun 84,7 milyona ulaştığı öngörülmüştü. Ancak Federal İstatistik Dairesi Başkanı Ruth Brand, “Resmi nüfus verileri, Almanya’da yaşayan kişi sayısının tahmin edilenden yaklaşık 1,4 milyon daha az olduğunu gösteriyor" dedi.

2011 ve 2022 nüfus sayımları arasında Almanya'nın nüfusu yaklaşık 2,5 milyon arttı. 15 Mayıs 2022 itibarıyla Almanya'nın nüfusu, önceki güncellemelere göre yüzde 1,6 daha az çıktı. Berlin, Hamburg ve Mecklenburg-Vorpommern’de bu oran yüzde 3,5 daha az oldu. Ancak Bremen ve Saarland'da nüfus artışı gözlendi.

Nüfus sayımında, yabancı nüfusta da sapmalar yaşandı. 2022 sayımına göre Almanya'da 15 Mayıs'ta yaklaşık 10,9 milyon yabancı yaşıyordu. Bu rakam tahmin edilenden yaklaşık 1 milyon daha azdı. Destatis, bu durumu kayıt sürecine bağlıyor; birçok kişi kayıt edilmeden taşınmış olabilir.

Almanya'da nüfus güncellemesiyle karşılaştırıldığında, sayım tarihinde yüzde 8,1 daha az yabancı sakin vardı. En büyük düşüş Mecklenburg-Vorpommern (- yüzde 24,4) ve Saksonya-Anhalt'ta (- yüzde 17,8) görüldü. Brand, nüfus sayımını "Almanya ve istatistik için bir envanter" olarak tanımlayarak, "Bu veriler, hükümetin kaç yol, bisiklet yolu, kreş ve okula ihtiyacımız olduğunu belirlemesine yardımcı oluyor" dedi.

Almanya, yaşlanan nüfus nedeniyle her yıl yüz binlerce nitelikli göçmene ihtiyaç duyuyor. Göç ve vatandaşlık reformları, bu ihtiyacı karşılamaya yönelik tartışmalı konular arasında yer alıyor.

Geri Dön 26 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN