Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2024 Çarşamba

NRW’de polise Alman bayrağı taşıma yasağı

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya (NRW) eyaletinde polis memurlarının resmi araçlarına Alman bayrağı asmasına izin verilmiyor.

Federal İçişleri Bakanı Nancy Faeser (SPD), Avrupa Şampiyonası sırasında federal polise bayrak asma yasağını kaldırmıştı. Ancak NRW, bu yasağın eyaletlerinde geçerli olduğunu açıkladı.

Federal İçişleri Bakanı Faeser, Bild gazetesine yaptığı açıklamada, Avrupa Şampiyonası süresince federal polis araçlarına Alman bayrağı asılabileceğini belirtmişti. Faeser, Federal Polisin görevlerini tarafsız ve profesyonel bir şekilde yerine getirmeye devam edeceğini vurguladı. Ancak, eyaletlerin kendi polis güçlerine yönelik düzenlemelerden sorumlu olduğunu hatırlattı.

NRW İçişleri Bakanlığı ise bayrak ve flama yasağına sadık kaldıklarını belirtti. Bakanlık, polisin özel sorumluluğunu gerekçe göstererek, UEFA EURO 2024 sırasında profesyonel polis faaliyetlerinin Almanya'nın misafirperver ve kozmopolit bir ülke olarak tanıtılmasına katkı sağlayacağını ifade etti. Bakanlık, "Kuzey Ren-Vestfalya polisinin tarafsızlığı ve objektifliği özellikle önemlidir. Bu nedenle yönetmelik geçerliliğini koruyor" açıklamasında bulundu.

Geri Dön 26 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN