Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
18 Ekim 2023 Çarşamba

'Normale' döndük: Mağaza hırsızlıkları yüzde 30 arttı

AlmanyA'da 2022 yılında mağaza hırsızlıkları yüzde 30 oranında arttı. Bu artışın sebebinin, pandemi döneminde azalan oranlar olduğu ve şimdi 'normale' döndüğü ifade edildi.

Almanya'da perakende şirketlerinin araştırma kuruluşu EHI Perakende Enstitüsü, 2022 yılında hırsızlık vakalarının arttığını açıkladı. Bu verilere göre, mağazalardaki envanter kayıpları yüzde 12 artarken, bildirilen mağaza hırsızlıkları yüzde 30 arttı.

Ancak bu artışın enflasyonla ilişkilendirilmesi zor. EHI Perakende Enstitüsü'nden Frank Horst, korona pandemisi sırasındaki kısıtlamaların hırsızlık vakalarını düşürdüğünü ve 2022'deki artışın aslında 'normalleşme' olduğunu belirtti.

Horst, kalıcı enflasyonun, insanların hırsızlık yapma eğilimini nasıl etkileyeceğini görmek için daha fazla zaman gerektiğini söyledi. Geçmişte ekonomik krizler, mülteci krizleri veya yüksek işsizlik dönemleri gibi faktörlerin hırsızlığı teşvik ettiği iddia edildi, ancak bu iddiaları destekleyecek güçlü kanıtlar bulunmadı.

Horst, hırsızlık alışkanlıklarının değişmekte olduğundan şüpheleniyor. İnsanlar genellikle enflasyon nedeniyle daha fazla çalmıyor, ancak enflasyona bağlı olarak çalınan ürünlerin türünün değiştiğini ifade ediyor. Şimdi mağaza hırsızlarının hedefinde temel gıda maddeleri gibi ürünler olduğunu vurguluyor.

Almanya Federal İstatistik Dairesi (Destatis), eylül ayı itibarıyla enflasyonun yüzde 4,5 olduğunu ve bu oranın Rusya-Ukrayna savaşının başladığı dönemden bu yana en düşük seviye olduğunu bildirdi. Gıda fiyatları yıllık yüzde 7,5 artarken, enerji ürünlerinin fiyatları yüzde 1 artış gösterdi.

Geri Dön 18 Ekim 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN