Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Aralık 2022 Cuma

Noel sofrası cep yakıyor

Noel sofralarının vazgeçilmesi patates salatası. İçerikteki patates, soğan, sosis, mayonez ve salatalık gibi ürünlere gelen zam göz önüne alınırsa geçen seneye göre maliyeti yüzde 23,4 arttı.

Alman Ekonomi Enstitisü’nün (IW) süpermarketlerden aldığı verilere göre, Noel sofralarının vazgeçilmezi patates salatası geçtiğimiz yıla göre ortalama yüzde 23,4 zamlandı. Fiyat artışlarının en yüksek olduğu eyalet ise yüzde 30’luk zam oranlarıyla Aşağı Saksonya oldu. En düşük zamlar ise yüzde 11’lik oranlarla Konstanz civarında Baden-Württemberg’de yapıldı. 

Ekonomistler yüksek enerji fiyatları, artan üretim ve tedarik maliyetleri nedeniyle fiyatların yükseldiğini ifade etti. Ayrıca Ukrayna’daki savaşın gübre fiyatlarını da tetiklediği kaydedildi. Doğu bölgelerde gıda fiyatlarının nispeten daha düşük olduğunu söyleyen uzmanlar, “Doğu eyaletlerindeki ortalama gelirin ve dükkan kiralarının düşük olması maliyetleri aşağı çekiyor”görüşünü paylaştı. 

Geri Dön 23 Aralık 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN