Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Aralık 2023 Cumartesi

Noel affı: Yüzlerce mahkum erken tahliye edildi

Almanya'da, Noel döneminde entegrasyonlarına katkı sağlamak amacıyla, ceza süreleri dolmak üzere olan yüzlerce mahkum erken tahliye edildi.

Berlin'de, Noel'i aileleriyle geçirebilmeleri için 90'dan fazla mahkum serbest bırakıldı. Bu mahkumların çoğu hırsızlık, bilet almadan otobüs veya trene binme, hakaret, uyuşturucu suçları veya ehliyetsiz araç kullanma gibi suçlardan hüküm giymişti.

Erken tahliye edilenler arasında 'olumsuz davranış göstermeyen ve uzun süreli hapis cezası almayan mahkumlar' yer aldı, ancak tecavüz, şiddet, cinayet gibi daha ciddi suçları işleyenler bu uygulamadan yararlanamadı.

Bavyera Noel affına karşı

Almanya'nın diğer eyaletlerinde de Noel affı nedeniyle benzer tahliyeler yapılıyor. Geçen yıl, ülke genelinde 1.000'den fazla suçlu aralık ortasında hapishaneden erken serbest bırakıldı. Ancak Bavyera eyaleti, bu tür erken tahliyelere karşıt bir tutum sergiliyor. Bavyera Adalet Bakanlığı, Noel affının, mahkumiyet süresi başka tarihlerde sona eren suçlular açısından adaletsizlik yarattığını belirtti ve kanunların verdiği cezaların hafifletilmesinin uygun olmadığını ifade etti.

Diğer yandan, bazı mahkumlar tahliye olmayı reddederek hapishanede kalmayı tercih ediyorlar.

Geri Dön 16 Aralık 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN