Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da şiddetli yağış ve hortum - 21 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
13 Eylül 2023 Çarşamba

Nitelikli işçi krizi tırmanıyor

Almanya'da nitelikli iş gücü krizi tırmanırken, çıkarkların da yarısının meslek eğitimini yarıda bıraktığı ortaya çıktı.

Almanya'da nitelikli işçi eksikliği sorunu, yenilenebilir enerjiye geçiş sürecinde ısı pompası kurulumu konusunda sıkıntı yaratabilir. Bayern Tesisat, Isıtma ve İklim Tekniği Derneği Genel Sekreteri Dr. Wolfgang Schwarz, Bild gazetesine verdiği açıklamada, ısı pompası kurulumunda usta ve tesisatçı bulma zorluğuna dikkat çekti. Schwarz, tesisat, ısıtma ve iklimlendirme sektöründe her iki çıraktan birinin meslek eğitimini yarıda bıraktığını ifade etti.

Schwarz ayrıca, ısınma sistemlerinin montajıyla ilgili kalifiye işlerde 60 binden fazla işçi eksikliği olduğuna vurgu yaptı. Uzmanlar, ısı pompasının kurulumunun teknik bilgi ve yetenek gerektirdiğini belirterek bu alandaki eğitimlerin ve sınavların diğer meslek dallarına göre daha zorlu olduğunu açıkladılar.

Geri Dön 13 Eylül 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN