Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
20 Mart 2023 Pazartesi

Nisan ortasında nükleer enerji terk edilecek

Federal Çevre Bakanı Steffi Lemke, 15 Nisan'da Almanya'daki son üç nükleer enerji santralinin de devre dışı bırakılacağını teyit etti. 

Yeşiller Partili Lemke, Funke medyaya verdiği demeçte, nükleer enerjinin risklerinin tamamen kontrol edilemeyeceğinin altını çizdi. Lemke Alman enerji arzının tehlikeye girmediğini vurgulayarak "Uzun vadede rekabet ve daha fazla yenilenebilir enerji, istikrarlı fiyatlar için en iyi araçtır" dedi. 

Nükleer enerjinin nihai olarak kullanımdan kaldırılması aslında yılbaşında gerçekleşecekti ancak Ukrayna savaşının sebep olduğu enerji krizi nedeniyle Şansölye Scholz uygulamayı 15 Nisan’a ertelemişti. FDP ve CDU nükleer santrallerin çalışır durumda kalmasını desteklerken, SPD ve Yeşiller buna kesinlikle karşı. 

Geri Dön 20 Mart 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN