Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Maliye Bakanı: Almanya'da çok az çalışılıyor - 18 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
02 Mart 2024 Cumartesi

Nijeryalı ‘Gurbetçi Şaban’

Alman vatandaşı Nijeryalı Jonathan A., biyolojik olarak kendisine ait olmayan 24 çocuğun velayetini alarak Alman devletinden yıllık 1,5 milyon avro sosyal yardım topladı.

Ruhr bölgesindeki Güvenlik Konferansı (SİKO) tarafından yapılan soy ağacı araştırması, Jonathan A. dahil 94 kişinin bu yöntemle yıllık 1,5 milyon avro sosyal yardım aldığını ortaya çıkardı. 

Başkomiser Andreas Keppke, bu durumun sadece çocuk parasıyla sınırlı olmadığını, kira yardımı, ısınma giderleri ve diğer ek ödemelerle birlikte büyük meblağlara ulaştığını belirtti. Keppke, Jonathan A.'nın durumunun, veri koruması ve vergi gizliliği nedeniyle tam olarak araştırılamayan daha büyük bir sorunun sadece bir parçası olduğunu ifade etti.

Bild'e konuşan Jonathan A. ise, birçok eşi ve çocuğu olduğunu, bu durumun Nijerya'da sıradan olduğunu savundu. Tiktok'ta pahalı arabalar ve nakit paralarla dolu videolar paylaşan Jonathan A., bu konuda sorulduğunda cevap vermedi. Alman yetkililer, Jonathan A. hakkında soruşturma başlatmasına rağmen, kendisi evinde bulunamadı.

Yaşananlar, akıllara 1985 yapımı Kemal Sunal'ın başrolünde yer aldığı Gurbetçi Şaban filmini getirdi.

Geri Dön 02 Mart 2024 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN