Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Ocak 2024 Cuma

Net göç rekor kırdı

Almanya'ya net göç 2022'de, Ukrayna'daki savaşın da etkisiyle rekor seviyeye ulaştı. Başbakan Olaf Scholz, "Vasıflı iş gücünü kollarımızı açarak karşılamalıyız" dedi.

Federal Göç ve Mülteciler Dairesi'nin verilerine göre, 2022'de 2 milyon 700 bin kişi Almanya'ya göç ederken, 1 milyon 200 bin kişi ülkeden ayrıldı. Net göç, önceki yıla göre 4 kat artarak 1 milyon 500 bin olarak kaydedildi. Göçteki artış, 1950'den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Göç edenlerin yüzde 41'i Ukrayna'dan, yüzde 8'i Romanya'dan, yüzde 4'ü Polonya'dan ve yüzde 3'ü Türkiye'den geldi.

2022'de Türkiye'den Almanya'ya 81 bin 108 kişi göç ederken, 31 bin 804 kişi ülkeyi terk etti. Bu durum, Türkiye'den net göçün 49 bin 304 olduğu anlamına geliyor.

Scholz: Kollarımızı açarak karşılamalıyız

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Almanya'nın ekonomik büyüme kaydetmesi için yabancı kalifiye iş gücüne ihtiyacı olduğunu belirtti. Scholz, Almanya'nın vasıflı iş gücünü "kollarını açarak" karşılaması gerektiğini söyledi. Scholz, "Ekonomi düzelme trendine girmeli. Bu da ancak yabancı iş gücünün tekrar bize gelmesi ile mümkün olur. Biz, birleşmiş bir Avrupa'da sağlam bir yeri olan, dünyaya açık bir ülkeyiz" dedi.

Geri Dön 12 Ocak 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN