Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlı saldırı: 4 ölü - 1 Mart 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
30 Aralık 2023 Cumartesi

Neonaziler Hitler böceğine 2 bin dolar veriyor

ABD medyasında, 'Hitler' adı verilen bir böceğin, neonazi gruplar arasında 2 bin dolara kadar satılabildiği iddia edildi. 

Söz konusu böcek, Orta Slovenya'daki nemli mağaralarda yaşayan ve nadir bulunan kehribar renkli bir tür. Bu böceğe 'Hitler' adının verilmesi, 1937 yılında Avusturyalı bir böcek koleksiyoncusu tarafından Hitler'e bağlılığını gösterme isteğinden kaynaklanıyor. Daha da dikkat ilginç olanıysa, neonazi grupların bu böceği popüler bir koleksiyon parçası olarak gördüğü ve kendi aralarında ticaretini yaparak bazı durumlarda 2 bin dolara kadar satın almaları.

'Sorunlu isimler' var

Zoolojik adlandırmada, bir organizmanın ilk verilen adı genellikle değişmez ve bu ad sonsuza kadar kullanılır. Ad değişikliği sadece bilimsel bir gelişme sonucunda ortaya çıkan olağandışı durumlarda yapılabilir. Ancak, bazı bilim insanları 'sorunlu isimlerin' kaldırılması yönünde çağrıda bulunuyorlar. New York Times'a göre, Hitler'e benzer şekilde, İtalyanın faşist diktatörü Benito Mussolini'nin adını taşıyan bir Libya güvesi (Hypopta Mussolinii) ve transatlantik köle ticaretiyle zenginleşen George Hibbert'in adını alan bir Avusturalya çiçek türü (Hibbertia) bulunuyor.

Geri Dön 30 Aralık 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN