Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Ağustos 2023 Salı

Nazi sembolleri paylaşan iki polis hâlâ görevde

Kuzey Ren Vestfalya'da sosyal medya üzerinden Nazi sembolleri paylaşan, 22-25 yaş aralığındaki 5 polis memurunun evlerinde ve işyerlerinde arama yapıldı. Üç şüpheli görevden alındı.

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde bazı polis memurlarının sosyal medya hesaplarından Nazi sembolleri paylaştıkları ve çocuk pornosu içeren videolar bulundurdukları ortaya çıktı. Olayı araştırmak için Essen Savcılığı devreye girdi ve 22-25 yaşları arasındaki 5 şüpheli polis memurunun evlerinde ve çalıştıkları yerlerde arama yapıldı; bazı eşyalarına el konuldu.

İki polis görevde

Polis eğitimleri döneminde aşırı sağcı paylaşımlarda bulundukları şüphesiyle haklarında soruşturma başlatılan 5 şüpheliden üçü görevden alındı. Kleve'deki şüpheli polisin görev alanı değiştirildi ve Borken'deki polis başka bir yere tayin edildi.

KRV'de son 6 yıl içinde aşırı sağcı tutum ve davranış sergileyen 105 polis hakkında yasal işlem yapıldığı, 2017 yılından beri Emniyet birimlerine bu yönde 357 şikâyetin bulunduğu ifade edildi. KRV İçişleri Bakanı Herbert Reul, polis mesleğinin güven, dürüstlük ve disiplin gerektirdiğinin altını çizerken, geçerli yasal düzenlemelerde bazı boşluklar olduğunu kabul etti ve "Yasal düzenlemeler sertleştirilmeli" dedi.

Geri Dön 08 Ağustos 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN