Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
15 Kasım 2022 Salı

Nakit harcamalara 10 bin avro sınırı

Almanya’da kara para aklamanın önüne geçebilmek amacıyla nakit harcamalara 10 bin avro sınırı getirmeye yönelik çalışmalar yapılıyor.

Nakit harcamalara 10 bin avro sınırı

Berlin merkezli organize suç çetesi Abou-Chaker aşiretine ait, uyuşturucu kaçakçılığıyla satın alındığı iddia edilen milyonlarca avro değerinde nakit para, mücevher ve lüks arabalarına el konuldu. İçişleri Bakanı Nancy Faeser, Bild am Sonntag’a yaptığı açıklamada çetelerin takibini yapabilmek için yüksek meblağlı nakit harcamalara sınır getirileceğini bildirdi.

Bakan Faeser şöyle konuştu:

Artık kimse 30 bin avroluk mücevheri ya da saati nakit parayla alamayacak. Nakit harcamalarda üst sınır 10 bin avro civarında olacak. Bu sayede Almanya’da kara para aklamanın önüne geçeceğiz.

Fransa'da da yakın zamanda benzer düzenlemeler yapıldı, Fransız vatandaşları bin, yabancılar ise 10 bin avroya kadar nakit harcayabiliyor. 

Geri Dön 15 Kasım 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN