Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
26 Haziran 2024 Çarşamba

Müslüman karşıtı vakalar arttı

Almanya'da yapılan araştırma, geçen yıl Müslüman karşıtı 1.926 vakanın kaydedildiğini ortaya koydu. Bu, her gün ortalama beşten fazla Müslüman karşıtı olay yaşandığı anlamına geliyor.

Almanya’da faaliyet gösteren İslam ve Müslüman Düşmanlığı Karşıtı İttifak (CLAIM) tarafından hazırlanan rapor, 2023 yılında ülkede Müslüman karşıtı 1.926 vakanın kaydedildiğini ortaya koydu. Bu, her gün ortalama beşten fazla Müslüman karşıtı olay yaşandığı anlamına geliyor.

Raporda, bu vakaların yaklaşık 90’ının cami, Müslüman mezarlıkları ve restoran gibi yerlere yönelik saldırılar olduğu belirtildi. 2022 yılına kıyasla Müslüman karşıtı vaka sayısında 114 artış olduğu ve bunun son derece alarm verici bir gelişme olarak kaydedildiği vurgulandı. Ayrıca, kayıt altına alınmayan vakaların daha fazla olduğu tahmin ediliyor.

CLAIM raporuna göre, Müslüman karşıtı vakalardan etkilenenlerin yüzde 62’si kadın. 7 Ekim 2023’ten sonra bu tür vakaların hızla arttığı ve sadece 7 Ekim-31 Aralık 2023 döneminde 679 Müslüman karşıtı vaka kaydedildiği belirtildi. Vakaların yüzde 66’sının hakaret, tehdit ve iftira gibi sözlü saldırılar olduğu, yüzde 19’unun ayrımcılık, yüzde 15’inin ise adam yaralama, mala zarar verme, kundaklama gibi şiddet vakaları içerdiği açıklandı.

Raporda, "İnsanlar Müslüman oldukları veya Müslüman oldukları varsayıldığı için hedef alınıyor." ifadesi yer aldı. Ayrıca, Müslümanların ve Müslüman olarak görülenlerin hayatın her alanında ötekileştirme, ayrımcılık, aşağılanma ve fiziksel şiddetle karşılaşabileceği vurgulandı.

CLAIM yöneticisi Rima Hanano, 2023’te Müslüman karşıtı saldırı ve ayrımcılıktaki büyük artışın endişe verici olduğunu belirtti. Hanano, "Müslümanlar ve bu şekilde algılanan kişiler için sokaklar, otobüsler veya camiler uzun zamandan beri güvenli yerler değildir." dedi. Ayrıca, Müslüman karşıtı ırkçılığın toplumsal alanda daha önce hiç olmadığı kadar kabul gördüğünü ve toplumun merkezinde kendine yer bulabildiğini ifade etti.

Geri Dön 26 Haziran 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN