Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya Hessen: İlk evini alana devletten destek - 23 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
28 Şubat 2024 Çarşamba

Mülteciler saati 80 sentten çalışmaya zorlanacak

Thüringen eyaletindeki Saale-Orla Belediyesi'nin CDU'lu Kaymakamı Christian Herrgott, mültecilerin zorunlu olarak saatte 80 sent ücrete çalıştırılmasını planlıyor.

Almanya'nın Thüringen eyaletinde bulunan Saale-Orla Belediyesi, mültecileri aylık 64 avro karşılığında, günde 4 saat temel belediye hizmetlerinde çalıştırmayı planlıyor. Yeni atanan İlçe Kaymakamı Christian Herrgott, bu hamlenin mültecilerin topluma daha hızlı entegre olmalarına yardımcı olacağını iddia etti.

Saatte 80 sent ücret

Plana göre mülteciler, saat başı 80 sent ücretle, sokak temizliği, çit kesme, kar küreme gibi işlerde çalışacaklar ve ücretleri yeni uygulamaya konacak bir ödeme kartına yatırılacak. Herrgott, çalışmayı reddedenlere yaptırım uygulanacağını, bu durumun topluma katkıda bulunmanın önemini vurgulayacağını ifade etti. Ayrıca, bu zorunlu çalışma programının, mültecilerin toplum tarafından daha iyi kabul görmelerini ve entegrasyonlarını kolaylaştıracağını, iş tecrübesi kazanmalarını ve dil becerilerini geliştirmelerini sağlayacağını savundu.

Herrgott, CDU partisinden ve aynı zamanda Bundeswehr'in bir subayı. Ocak ayındaki seçimlerde AfD'li rakibini geride bırakarak kaymakamlık görevine seçildi.

Geri Dön 28 Şubat 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN