Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
21 Ekim 2022 Cuma

Mülteci yurdunda kundaklama şüphesi

Almanya'nın Mecklenburg-Vorpommern eyaletinde Ukraynalı mültecilerin kaldığı yurtta yangın çıktı. Yurt kullanılamaz hâle geldi. Yetkililer kundaklama şüphesi üzerinde duruyor.

Almanya'nın Mecklenburg-Vorpommern eyaletindeki Gross Strömkendor beldesinde Ukraynalı mültecilerin kaldığı yurt yanarak kullanılamaz hâle geldi. Yetkililer binada kundaklama şüphesinin olduğunu açıkladı. Soruşturmayı yürüten yetkililerin mevcut durumda siyasi bir arka planı olan bir kundaklama eylemi ihtimali üzerinde durduğu belirtildi. Polis, mülteci yurdunun giriş tabelasına gamalı haç çizildiği gerekçesiyle yangın çıkmadan önceki gün binada incelemede bulunmuştu.

Yangında ölen ya da yaralananın olmadığı duyuruldu. Olayla ilgili kundaklama şüphesiyle soruşturma başlatıldığı kaydedildi.

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Feaser da olaya tepki gösterdi. Saldırıyı "korkunç" olarak nitelendiren SPD’li Bakan, "Putin'in savaşından kaçarak Almanya'ya sığınan insanlar, alevlerin arasından kurtarılmak zorunda kaldı" diye konuştu. Soruşturmanın devam ettiğini söyleyen bakan, olayın arka planının aydınlatılması gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 21 Ekim 2022 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN