Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
09 Eylül 2023 Cumartesi

Mülteci sayısı 3,26 milyon

Almanya'da mülteci sayısı 3,26 milyona ulaştı. Sol Parti, bunun 1950'lerden bu yana görülen en yüksek sayı olduğunu söyledi.

Federal İçişleri Bakanlığı'nın verilerine göre, Sol Parti Meclis Grubu'nun sorduğu soru üzerine Almanya'daki mülteci sayısı 2022 yılı sonundan bu yana 111 bin artarak 3,26 milyona ulaştı. Bu mültecilerin yaklaşık 280 bini (yüzde 8'i) ülkelerine geri dönmesi gerekenlerden oluşuyor, ancak beşte dörtü, geldikleri ülkelerdeki durum nedeniyle sınır dışı edilemiyorlar. Sol Parti, bu sayının 1950'lerden bu yana görülen en yüksek rakam olduğunu belirtiyor.

Ukraynalı mülteci sayısı 1 milyonu aştı

Özellikle Ukrayna'dan gelen mültecilerin sayısı, ülke genelinde 29 bin artarak 1 milyonun üzerine çıktı. Bununla birlikte, birçok Ukraynalı mülteci ülkelerine döndü. Sol Parti Milletvekili Clara Bünger, "Sınır dışı edilme yasasının daha da sıkılaştırılması önermek sorumsuzluktur ve bu sadece AfD'yi güçlendirir" dedi.

Geri Dön 09 Eylül 2023 Cumartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN