Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Şubat 2023 Çarşamba

Muhafazakar Yeşiller göç politikasını eleştirdi

Mülteci karşıtlığıyla tanınan Tübingen Belediye Başkanı Boris Palmer ve kendilerini 'Muhafazakar Yeşiller' olarak tanımlayan Vert Realos grubu bir bildiri yayımladı. Bildiride federal hükûmete ‘sağa kayabilir’ uyarısı yapıldı.

Yeşiller Partisi içinde kendilerini 'Muhafazakar Yeşiller' olarak tanımlayan Vert Realos grubu, mülteci karşıtı söylemleriyle tanınan Tübingen Belediye Başkanı Boris Palmer öncülüğünde, tekrarlanan seçimlerden hemen sonra sert bir bildiri yayımladı. Alman Basın Ajansı’nın haberine göre; bildiride, “Federal Hükûmet göç politikasını değiştirmezse Almanya aşırı sağa kayabilir” uyarısı yapıldı. 

Göç Yasası’nda entegrasyona ilişkin yeterli detaylar olmadığını ileri süren grup, kriterlere uygun olmayan mültecilerin sınır dışı edilme süreçlerinin hızlandırılması gerektiği savunuldu. Manifestoda yurttaşların güvenlik duygusunun zedelenmemesi gerektiğine dikkat çekildi.

FDP’den destek: Merkel'in hatalarından ders çıkarmalıyız

FDP’den de Vert Realos Grubu’na destek geldi. Alman Basın Ajansı’na konuşan Genel Sektrete Bijan Djir-Sarai, “Almanya’nın göç ve entegrasyon politikasında yeni bir rotaya ihtiyacı var. Merkel’in hatalarından ders çıkarmalıyız” diye konuştu. 

Yeşiller seçimlerde CDU’nun çok gerisinde kalarak meclise üçüncü olarak girmişti.

Geri Dön 22 Şubat 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN