Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
22 Aralık 2022 Perşembe

Miras vergisine zam

Yeni yıldan itibaren Almanya’da veraset ve intikal yani miras vergisine zam gelecek. Vergi, gayrimenkul fiyatlarındaki değişim oranında artacak.

BILD’de yer alan habere göre emlak derneği Haus&Grund hesaplama yaptı. Brandenburg’da 135 metrekare müstakil bir ev için ödenen vergi 5 bin 556 avro zamlanacak ve 30 bin 685 avroya yükselecek. Bremen’deki 204 metrekarelik ikiz bir villa için ise ödenmesi gereken miktar 22 bin 828 avro olacak. Nürnberg’de 397 metrekarelik bir apartman için vergi 60 bin 174 avro artacak ve 118 bin 648 avroya yükselecek.

Bakan topu eyaletlere attı

Dernek Başkanı Kai Warnecke bu zamları eleştirdi. Arka kapıdan vergi artışı yapıldığını savundu. Maliye Bakanı Christian Lindner ise konuya ilişkin sorumluluğun eyaletlerde olduğunu söyledi. Lindner, “Miras vergisinin mali bir yüke dönüşmemesi için vergiden muaf sınırın yükseltilmesi gerekiyor. Eyaletler Meclisi’ni harekete geçmeye çağırıyorum, bu konu onların sorumluluğunda” dedi.

Geri Dön 22 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN