Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
25 Mayıs 2023 Perşembe

Milyonlarca çakma ürün gümrüğe takıldı: Silah, mermi, uyuşturucu da var

Almanya gümrüklerinde 2022’de 8.6 milyon sahte ürün ve 29 ton uyuşturucu ele geçirildi. Gümrüklerde 163 milyar avro vergi tahsil edildi.

Almanya Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, gümrüklerin 2022 bilançosunu açıkladı. Buna göre, geçen yıl 434 milyon avro değerinde 8.6 milyon sahte marka ürün ve 29 ton uyuşturucu ele geçirildi. Bu ürünlerin büyük bir kısmı Asya ülkelerinden geldi.

Sahte ürünler arasında kol saatleri, dünyaca ünlü markaların kıyafetleri ve mücevherler gibi lüks ürünler yer aldı. Dünya Kupası sırasında yetkililer 65 bin sahte forma ele geçirdi.

Geçen yıl yaklaşık 14.5 ton kokain ve 8 bin 400 kilo marihuana ele geçirildi. Gümrüklerde ayrıca 142 milyon kaçak sigara bulundu. Yetkililer ayrıca 52 savaş silahı ve yaklaşık 579 bin mermi ele geçirdi.

Gümrüklerde geçen yıl 163 milyar avro vergi tahsil edildi. En büyük vergi geliri kalemlerden biri satış vergisi oldu. Tütün, alkol, kahve ve bira gibi tüketici vergilerinin yanı sıra enerji, elektrik ve motorlu taşıt vergileri de ek vergi gelirleri oldu.

Bakan Lindner, gümrük memurlarının toplum için mükemmel bir iş çıkardığını belirtti. Rusya’ya yönelik yaptırımların da sıkı şekilde takip edildiğini vurguladı. Alman Polis Sendikası (GdP) Başkanı Jochen Kopelke ise gümrüklerin yetkilerinin artırılması çağrısında bulundu.

Geri Dön 25 Mayıs 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN