Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına uyarısı: Kış geri geliyor - 15 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Almanya'da yılda bir cinsiyet değiştirilebilecek - Haftanın Yorumu 29. Bölüm Oktan Erdikmen
15 Şubat 2024 Perşembe

Milyoner çöp toplayıcı 10'uncu evini satın alıyor

Almanya’nın Hessen eyaletinin Darmstadt şehrinde yaşayan emekli Heinz B., çöpten eşya toplayarak 10'uncu evini satın almaya hazırlanıyor. 

Hessen eyaletinin Darmstadt şehrinde yaşayan 80 yaşındaki emekli Heinz B., çöpten topladığı eşyalarla tutumlu bir yaşam sürdürerek zengin oldu. Dışarıdan evsiz gibi görünse de milyoner olan Heinz, zenginliğinin sırrını 'tasarruf etmek' olarak açıklıyor. Eski bir elektrik mühendisi ve üst düzey yönetici olan Heinz, emeklilikten ayda 3 bin 600 avro maaş alıyor. Teknolojik lüksleri sadece internet bağlantısı ve bir dizüstü bilgisayarla sınırlı tutan Heinz, cep telefonu kullanmaktan kaçınarak masraflarını minimize ediyor. Heinz, "Telefon kullanmıyorum. Bu bana nereden baksanız ayda 5 avroya mâl olur!" dedi.

Heinz, aylık yiyecek masrafını 5 avronun altında tutuyor ve yiyeceklerinin çoğunu çöpten bulduğunu belirterek insanların israfına dikkat çekiyor. Gayrimenkul yatırımını, enflasyon karşısında değer kaybının en düşük olduğu alan olarak görüyor ve alternatif olarak altın satın almayı öneriyor. Kendi evlerinin onarımlarını yaparak ekstra tasarruf sağlayan Heinz, bu yüzden ulaşımını bisikletle sağlayabileceği evleri tercih ediyor ve yarım saatlik onarım işleri için 55 avro alıyor.

Heinz, servetini kime bırakacağı konusunda net bir planı olmadığını söyledi. Birkaç uzak kuzeninin olduğunu ancak onların miras vergisini ödeyemeyeceklerini belirtiyor ve varlıklarını belki kiracılarına hediye edebileceğini düşünüyor.

Geri Dön 15 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN