Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
12 Temmuz 2023 Çarşamba

Meteorolojiden ‘fırtına’ uyarısı

Almanya genelinde hafta sonuna kadar fırtına ve gök gürültülü yağış bekleniyor.

Meteorolojiden ‘fırtına’ uyarısı

Alman Hava Durumu Servisi, bu hafta sonuna kadar yurdun genelinde fırtına ve gök gürültülü sağanak yağışlar beklendiğini duyurdu. RTL’de yer alan habere göre; bugün kuzeybatı bölgelerinin olumsuz hava koşullarının etkisi altına gireceği tahmin edilirken perşembe ve cuma günü ise yurdun kuzeyi, güneyi ve doğusunda yeni bir fırtına dalgası bekleniyor. 

Hafta sonu ise sıcaklıkların yeniden yükselerek 36 dereceye çıkacağı öngörülüyor. Bununla birlikte artan sıcaklıkların fırtına riskini yeniden yükseltebileceği ifade ediliyor.

Dünya Meteoroloji Örgütü: Hava sıcakları daha da artacak

Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), küresel deniz yüzeyi sıcaklıklarının mayıs, haziran ve temmuz aylarında tarihi rekor seviyelere ulaştığını ve bu trendin artarak devam edeceğini açıkladı.

WMO'nun yaptığı açıklamaya göre; Kuzey Atlantik'te deniz yüzeyi sıcaklıklarında benzeri görülmemiş bir artış yaşanıyor. Mayıs, haziran ve temmuz aylarında deniz yüzeyi sıcaklıkları rekor seviyelere ulaşırken; El Nino hava koşullarının etkisiyle son aylarda sıcaklık rekorları daha da artıyor.

WMO İklim İzleme Başkanı Omar Baddour, temmuzun ilk haftasının bugüne kadar kaydedilen en sıcak hafta olarak kaydedilebileceğini belirtti. Ayrıca, WMO'nun Dünya İklim Araştırma Programı Başkanı Michael Sparrow, Antarktika çevresindeki deniz buzundaki erimelerin eşi benzeri görülmemiş bir şekilde arttığını ifade etti.

Uzmanlar, daha da yüksek sıcaklıkların beklenildiği bir sürece adım attığımızı belirtiyor. Henüz El Nino koşulları tam olarak etkisini göstermese de, Kuzey Atlantik'te bu yüksek sıcaklıkların görüldüğünü vurguluyorlar.

Öte yandan, 6 Temmuz tarihinde küresel ortalama sıcaklığın 17,23 derece olarak kaydedilerek 'kaydedilen en sıcak gün' olarak tarihe geçtiği belirtiliyor.

Sıcaklık artışlarının etkileri ise çok daha ciddi boyutlara ulaşıyor. Eurostat verilerine dayanan uluslararası bir kamu sağlığı uzmanları grubunun yaptığı araştırma sonrası; 2022 yaz aylarında Avrupa'da yaşanan rekor seviyedeki sıcak hava kaynaklı olaylar sonucunda 61 binden fazla ölüm kaydedildiği bildirildi.

Geri Dön 12 Temmuz 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN