Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
31 Mart 2023 Cuma

Merz’den Scholz’a ‘mülteci sorunları’ tepkisi

Almanya’da ana muhalefet partisi CDU lideri Friedrich Merz, Başbakan Olaf Scholz’u belediye ve şehirlerin mültecilerle ilgili sorunlarına kayıtsız kalmakla suçladı. 

CDU lideri Friedrich Merz’den, Başbakan Olaf Scholz’a mülteci sorunlarına yönelik eleştiri geldi. Merz, Bild’e verdiği demeçte, hızla artan mülteci sayısı nedeniyle belediyelerin barınma imkanı sağlayamadığını söyleyerek “Belediyelerin imdat çağrılarına kayıtsız kalmayacağız” ifadesini kullandı.

Almanya’ya ayda 30 bin göçmen geldiğini ileri süren Merz, gelenlerin büyük bir kısmının yakın ve orta doğu ülkelerinden olduğunu belirtti. Mülteci krizi konusunda Avrupa’yı ortak bir çözüm bulmaya çağıran ana muhalefet partisi lideri, “Yeni duvarlar örmek istemiyoruz, ancak sınır güvenlikleri artırılmalı. İltica işlemlerini yalnızca sınıra yakın belirli merkezlerde yürütülmeli” önerisinde bulundu.

Geri Dön 31 Mart 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN