Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Mayıs 2023 Salı

Merz’den ‘iklim politikaları’ çıkışı: Abartılıyor

CDU lideri Friedrich Merz, federal hükûmetin iklim politikalarını ‘abartılıyor’ diyerek eleştirdi.

Alman Hristiyan Demokrat Birlik Partisi (CDU) lideri Friedrich Merz, Die Zeit gazetesine verdiği röportajda, hükûmetin iklim politikalarını abarttığını söyleyerek, “Yarın dünyanın sonu gelecek gibi davranıyorlar” ifadelerini kullandı. 

FDP’yi tutarsızlıkla suçlayıp liberallerin ısıtma yasasındaki duruşuna da atıfta bulunan Merz, “Kabinede ‘evet’ dediklerine, parti kongresinde ‘hayır’ diyorlar” diye konuştu. 

Ana muhalefet lideri, sosyal demokratları ise seçmenine sırtını dönmekle itham etti. SPD’nin parti politikalarına, akademik çevrelerden gelen sol ideologların yön verdigini ileri sürdü. Yeşiller Partisi ile koalisyon kurma fikrine de mesafeli olan CDU’lu politikacı, Ekonomi Bakanlığı’nın Habeck tarafından mali bir çıkmaza sürüklendiğini iddia etti. 

Geri Dön 02 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN