Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da ev alacaklara müjde - 22 Eylül 2023 Oktan Erdikmen
Almanya’da ev almak için doğru zaman mı?
Yeni program: Pazar Sendromu - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
12 Eylül 2023 Salı

Merz: Scholz güven oyu istesin

CDU Genel Başkanı Friedrich Merz, 'Almanya Paktı' için ana muhalefetin desteğini isteyen Başbakan Olaf Scholz'a önce güven oylaması yapılması önerisinde bulundu.

'Almanya'nın geleceğini şekillendirmek' hedefiyle ilan edilen 'Almanya Paktı'na eyaletlerin yanı sıra yerel yönetimler ve ana muhalefet CDU/CSU'ya da iş birliği çağrısında bulunan Başbakan Olaf Scholz'un önerisine karşı Merz, önce güven oyu alınması gerektiğini söyledi.

Merz, Scholz'un Almanya Paktı'ndan bahsederken kimi hedeflediğini sorgulayarak, bunun kendi hükûmetini mi, eyaletleri mi, CDU/CSU'yu mu, muhalefeti mi veya çoğunluğu mu kastettiğinin netleştirilmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca Merz, Federal Meclis'in güven oylamasıyla bu konunun ele alınması gerektiğini savundu.

CDU'nun ekonomi politikası uzmanlarından Gitta Connemann da Almanya Paktı'nın şu aşamada gereksiz ve anlamsız olduğunu, Scholz'un öncelikle kendi içinde çoğunluğu sağlaması gerektiğini belirtti.

Ayrıca Merz, Scholz hükûmetinin iklim politikalarına yönelik eleştirilerini sürdürerek, ülkede faaliyet gösteren son üç nükleer santralin kapatılmasını yanlış bir karar olarak değerlendirdi ve Bina Enerji Yasası olarak bilinen Kalorifer Yasası'nın işe yaramayacağını öne sürdü. Merz, "Son Nesil" iklim aktivistlerinin protestolarını anlayışla karşıladığını ancak bazı CDU üyelerinin Isınma Yasası'nın iktidara geldiklerinde iptal edilmesi talebini yineledi.

Scholz ne demişti?

Başbakan Olaf Scholz, bürokraside, 'risklere karşı çekingenlik ve yılgınlık nedeniyle on yıllardır oluşmuş küflenmenin' sadece hep birlikte giderilebileceğini savunmuş ve ana muhalefet lideri CDU Genel Başkanı Friedrich Merz'e doğrudan seslenerek, "Ulusal çabaya ihtiyacımız var. Gelin güçlerimizi birleştirelim. Ülkede pek çok kişi bu güç birliğine özlem duyuyor. İçinde bulunduğumuz dönemin gereği, durgunluk yerine tempo, oturup beklemek yerine harekete geçmek, kavga yerine iş birliğidir" demişti.

Geri Dön 12 Eylül 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN