Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya: Suriyeliler sınır dışı edilebilir - 24 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
Gümrüklerde altın ve para sınırına dikkat! Oktan Erdikmen & Uğur Yiğitbaşı
Almanya'nın savaşa girme ihtimali var mı? - Haftanın Yorumu 37. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Eylül 2023 Cuma

Merz: İktidara gelirsem, koalisyonun bütün yasalarını kaldıracağız

Ana muhalefet partilerinden CDU'nun lideri Friedrich Merz, hükûmetin değişmesi durumunda SPD-Yeşiller-FDP koalisyonu tarafından geçilen tüm yasaların iptal edileceğini vaat etti.

Merz: İktidara gelirsem, koalisyonun bütün yasalarını kaldıracağız

Merz, Isınma Yasası'nın ve esrarın yasallaştırılmasının durdurulması, nükleer santrallerin tekrar devreye alınması gibi adımları atmaktan yana. Merz ayrıca, Isınma Yasası'nın teknolojik açıdan eksik olduğunu ve aynı zamanda bürokratik bir yük getireceğini belirtti. CDU'lu siyasetçi Thomas Heilmann'ın talebi üzerine Isınma Yasası'nın Federal Anayasa Mahkemesi tarafından geçici olarak askıya alındığını hatırlattı ve eylül ayında bu konunun Federal Meclis gündemine yeniden geleceğini ifade etti.

Esrarın yasallaştırılmasına da eleştirel yaklaşan Merz, hükûmetin uyuşturucu onayının yarattığı tehlikeyi göz ardı ettiğini savundu. Mevcut yasa tasarısının esrar tüketiminin gençlerin fiziksel ve zihinsel gelişimine olan olumsuz etkilerini nasıl ele alacağı konusunda yetersiz olduğunu belirtti.

2023'ün bir durgunluk yılı olacağını öngören Merz, enerji fiyatlarının düşmemesi ve bürokrasinin kontrol altına alınmaması durumunda 2024'ün de olumlu geçmeyeceğini ifade etti. Eğer 2025 federal seçimlerinde CDU hükûmet kurma yetkisi kazanırsa, enerji maliyetlerini düşürmek amacıyla elektrik vergisi, şebeke ücretleri ve diğer harçların azaltılacağını vurguladı. Ayrıca hizmet dışı bırakılan tüm nükleer santrallerin tekrar şebekeye bağlanacağını belirtti.

Geri Dön 01 Eylül 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN