Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
02 Ekim 2023 Pazartesi

Merz: Göç sorunu için bir araya gelelim

Şansölye Scholz’un göçü, Almanya’nın en önemli sorunlarından biri olarak tanımlamasının ardından CDU lideri Friedrich Merz, bu konunun görüşülmesi için ortak bir toplantı yapılması teklifinde bulundu.

Merz: Göç sorunu için bir araya gelelim

Şansölye Olaf Scholz, son zamanlarda verdiği demeçlerde sık sık Almanya’nın göçle alakalı bir eylem planına olan ihtiyacını vurguluyor. En son RND’ye verdiği demeçte Scholz, AB’nin sınırlarını korumanın önemini vurguladı ve Avusturya, Çek Cumhuriyeti, İsviçre ile ek sınır kontrolleri konusunda anlaşıldığının altını çizdi. 

CDU lideri Merz ise göç konusunun odağı oluşturduğu ortak bir toplantı yapılması çağrısında bulundu. İçişleri Bakanı ve aynı zamanda SPD'nin Hessen eyalet seçimlerindeki adayı olan Nancy Faeser, konuya çekimser yaklaşarak göçmenlerin uyumuna dikkat çekti. Faeser, bu açıklamaları ‘zedeleyici’ bulduğunun altını çizdi. CDU lideri ise toplantı çağrısını sürdürdü ve İçişleri Bakanı olmadan da toplantı yapılabileceğini söyledi. 

Göçmenlere ödeme kartı mı verilmeli nakit para mı?

Federal Dijitalleşme Bakanı Volker Wissing (FDP) ise son yaptığı açıklamalarda sığınmacılara nakit yardım yapılması yerine ödeme kartı verilmesi gerektiğini savundu. CDU/CSU da geçtiğimiz günlerde benzer bir talepte bulunarak sığınmacılara nakdi yardım yapılmaması talebinde bulunmuştu. CDU/CSU parlamento grubunun iç politika sözcüsü Alexander Throm,  "Ülkemizdeki sığınmacılara yapılan nispeten yüksek parasal ödemeler, pek çok düzensiz göçmeni özellikle Almanya'ya gelmeye teşvik ediyor" diyerek uygulamayı savundu. Ancak birçok uzman sadece ödeme şekillerindeki değişim ile göç sorununun çözülemeyeceği görüşünde. 

Geri Dön 02 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN