Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
23 Ekim 2023 Pazartesi

Merz: Almanya Paktı'nda somut bir adım gelmedi

CDU lideri Friedrich Merz, Başbakan Olaf Scholz'un 'Almanya Paktı' önerisine somut bir yanıt gelmediğini belirtti.

CDU/CSU'nun gençlik teşkilatının toplantısında konuşan CDU lideri Friedrich Merz ve CSU lideri Markus Söder, hükûmetin Almanya'nın sorunlarına çözüm üretemediğini savundu. Söder, "Trafik ışığı koalisyonu, Almanya’nın gelmiş geçmiş en kötü hükûmetidir" dedi ve şöyle konuştu:

Hükûmetin Almanya’yı krizden çıkaracak doğru dürüst fikri yok. Sürekli olarak ideolojik sorunlarla uğraşıyor ve ufak tefek şeylerle oyalanıyor.

Söder ayrıca, Yeşiller Partili bakanlara yüklenerek “Başbakan Scholz, Yeşiller Partisi’nden bakanları derhal görevden almalı” dedi.

Merz: Suç işleyenler sınır dışı edilmeli

CDU lideri Friedrich Merz, Yahudi ve İsrail düşmanlığına tahammül edilmemesi gerektiğini vurgulayarak suç işleyenlerin sınır dışı edilmesi gerektiğini tekrarladı. Bir okul ziyaretinde Yahudi öğrencilerin yaşadığı güvensizlik sorununu anlattıklarına dikkat çeken Merz, Genç Birlik üyelerine bu insanlarla iletişim kurmalarını ve onlara Almanya'da güven içinde yaşayabileceklerini söylemelerini önerdi. Merz ayrıca Müslüman gençlerle dostluklar kurmanın önemini vurguladı.

Göç konusunda hükûmetin somut adımlar atmamasını eleştiren Merz, başvuruları reddedilen sığınmacıların sınır dışı edilmesi ve sığınmacılara temel harcamalarını karşılayabilme olanağı sunan "Prepaid Card" gibi konularda işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti. Merz, Başbakan Scholz'un "Almanya Paktı" önerisine somut adımların gelmediğini ve sadece akşam yemeği yediklerini dile getirerek eleştiride bulundu.

Geri Dön 23 Ekim 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN