Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da kriz aşıldı: Yardımlarda kesinti yok - 23 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
08 Aralık 2022 Perşembe

Merkel'den öz eleştiri

Eski Almanya Başbakanı Angela Merkel, görev süresinde hükümetinin Rusya'ya karşı tutumu ve Almanya'nın savunma harcamalarının yetersiz kalmasına ilişkin öz eleştiride bulundu. 

Merkel'den öz eleştiri

Eski Başbakan Merkel, die Zeit'a verdiği röportajda, hükümetinin savunma harcamalarını NATO'nun yüzde 2'lik hedefi seviyesine çıkarma ve Alman ordusu Bundeswehr'i daha iyi silahlarla donatma konusunda başarısız olduğunu dile getirdi, bu konularda kendisini yeterince zorlamadığı için pişmanlık duyduğunu ifade etti. 

'Rusya'nın saldırganlığına daha hızlı tepki vermeliydik'

Merkel, Rusya'nın 2014 yılında Kırım yarımadasını ilhakına ithafen, 'Rusya'nın saldırganlığına daha hızlı tepki vermeliydik' açıklamasında bulundu. 2015 Minsk Barış Anlaşması'nın imzalanması gibi Rusya/Ukrayna politikalarına ilişkin kararlarını ise bir kez daha savunarak, 'Bu anlaşma, tam olarak böyle bir savaşı engellemek içindi. İşe yaramaması, girişimlerin yanlış olduğu anlamına gelmez' şeklinde konuştu.

Almanya'nın Rus doğal gazına bağımlılığındaki rolü nedeniyle geçtiğimiz aylarda eleştirilerin odağı olan Merkel, bu konuda özür dilemeyeceğini söylemişti. Eski Başbakan, Rusya ile Almanya arasındaki Kuzey Akım 2 boru hattının açılmasını bir hata olarak görmediğini söyledi, 'Projenin askıya alınması, Rusya ile ilişkileri tehlikeli biçimde gerginleştirirdi' ifadelerini kullandı. 

Geri Dön 08 Aralık 2022 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN