Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
02 Mayıs 2023 Salı

Merkel’den ‘başarısızlık’ itirafı

Almanya’nın eski başbakanı Angela Merkel, iklim konusunda ‘başarısız’ olduklarını söyledi. Merkel tartışmalı Rusya politikalarının ise arkasında durdu.

Merkel’den ‘başarısızlık’ itirafı

Eski şansölye Angela Merkel, Leipzig Kitap Fuarı'nda konuştu. Merkel, iklimin korunması konusunda harekete geçmekte ‘başarısız’ olduğunu itiraf etti.

İki yıl önceki son yaz basın toplantısında iklimin korunması için ‘yeterince şey yapılmadığını’ söylediğini hatırlatan Merkel, "Yine de, evet, nesnel koşulların bu hızla devam edemeyeceğimizi, aksine hızlanmamız gerektiğini görecek kadar bilimsel bir zihne sahibim. Düşünmediğim bir şeyi şimdi söylememin, sırf şimdi bir hatayı kabul etmiş olmak için, yatıştırıcı bir işlevi olup olmadığını gerçekten bilmiyorum" dedi.

Rusya politikalarını savundu

Merkel, dönemindeki Rusya politikasını ve Almanya'yı Rus gazına büyük ölçüde bağımlı hâle getirmekle eleştirilen enerji politikası kararlarını savunarak, "Eskiden yaptığımız gibi İngiltere ve Norveç'ten ve Hollanda'dan gaz ithal etmeyi tercih ederdim. Ancak bunlar artık mevcut değildi. Bizim için soru şuydu: daha pahalı olan LNG, ya da daha ucuz Rus gazı" diye konuştu.

Geri Dön 02 Mayıs 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN