Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da vergi indirimi - 1 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
18 Ekim 2022 Salı

Merkel: Hata yapmadım

Eski Almanya Başbakanı Angela Merkel, Rusya ve mülteci politikasını bir kez daha savundu, “Hata yapmadım” dedi.

Aynı zamanda eski CDU Başkanı da olan Angela Merkel eleştirilere rağmen özgüveninden bir şey kaybetmemişe benziyor. Merkel, Lizbon’da yaptığı açıklamada, “Dönemin koşullarına bakıldığında, dünyanın diğer bölgelerine göre daha ucuz olan, Rusya'dan gaz satın almak çok mantıklı ve anlaşılırdı" dedi ve hata yapmadığını yineledi.

Daha önce de Merkel, Rusya'yla ve lideri Vladimir Putin ile geçmişte kurduğu ilişkilerde özür dilemesini gerektirecek hiçbir şey olmadığını söylemiş ve "Yeterince çaba sarf etmedim diye kendimi suçlamak zorunda değilim. 'Hatalıydım' dememi gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum" demişti. Rus gazını doğrudan Almanya'ya getirecek olan Kuzey Akım 2 Boru Hattı, Merkel döneminde inşa edilmişti.

Mülteci politikası bir ‘başarı hikayesi’ değil

Diğer taraftan yapılan araştırmalar, Almanya’nın  mülteci politikasının aslında bir ‘başarı hikayesi’ olmadığını ortaya koyuyor. 

Köln Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü'nün güncel bir raporuna göre; 2015'ten bu yana, mültecilerin üçte ikisi -yani yüz binlercesi- hâlen Hartz IV ile yaşamını sürdürüyor. 2018'de göçmenlerin neredeyse yarısı entegrasyon kurslarının sonunda Almanca sınavında başarısız oldu. Tüm büyük şehirlerde konut piyasası tamamen aşırı yüklenmiş durumda ve birçok mülteciyi işgücü piyasasına entegre etme beklentileri de karşılanmadı.

Geri Dön 18 Ekim 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN