Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da silahlanma çatlağı: "Hedef olduk" - 12 Temmuz 2024 Oktan Erdikmen
ALMANYA'DA YENİ VATANDAŞLIK YASASI - Dr. Martin Manzel
Alman istihbaratı hangi Türkleri izliyor? - Haftanın Yorumu 36. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Temmuz 2024 Çarşamba

Melis Sekmen Yeşiller'den CDU'ya geçti

2021 Federal Meclis seçimlerinde Yeşiller Partisi’nden milletvekili seçilen Melis Sekmen, parti değiştirerek ana muhalefet partisi CDU/CSU Meclis Grubu’na katıldı.

Sekmen, Yeşiller üyeliğinden ve Yeşiller Parlamento Grubu’ndan istifa ettiğini açıkladı. Kararının uzun bir sürecin sonucu olduğunu belirten Sekmen, siyasetin tarzı ve yöntemleri konusunda fikirlerinin değiştiğini söyledi.

Sekmen, siyasette kalıplara sokulmadan ifade özgürlüğüne ihtiyaç duyulduğunu ve bu seslerin merkezden gelmesi gerektiğini vurguladı. İnsanları geçmişleriyle değil, eylemleriyle değerlendirmek gerektiğini ifade etti.

Yeşiller Meclis Grubu Parlamento Sekreteri İrene Mihaliç, Sekmen'in ayrılışından üzüntü duyduklarını ancak kararına saygı gösterdiklerini belirtti. CDU lideri Friedrich Merz ise Sekmen’i yeni üyeleri olarak görmekten memnuniyet duyduklarını dile getirdi. Merz, Sekmen’in aile geçmişi ve konularının CDU ile birçok ortak noktası olduğunu vurguladı.

Geri Dön 03 Temmuz 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN