Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da yeni askerlik modeli - 12 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Avrupa Parlamentosu seçim sonuçları ilk değerlendirme - Oktan Erdikmen
Avrupa sandık başında: Mutlaka oy kullanın! - Haftanın Yorumu 34. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Şubat 2024 Perşembe

Meclis'te tansiyon yükseldi

Federal Meclis'te 2024 bütçe görüşmelerinde, Başbakan Olaf Scholz ve ana muhalefet arasında sert tartışmalar yaşandı.

Scholz, pandemi ve Ukrayna krizine rağmen Almanya'nın rekor istihdam rakamlarına ulaştığını belirterek bunu koalisyonun başarısı olarak sundu. Bu esnada CDU lideri Friedrich Merz'e yönelik sert eleştirilerde bulundu, onu sorumluluktan kaçmakla suçladı.

Scholz, Almanya'nın AB'den çıkışını savunan AfD'yi de eleştirerek, ülkenin refahını yok etmekle suçladı. CDU lideri Merz ise hükûmetin düzensiz göç konusundaki tutumunu sorguladı. Özellikle 200 binden fazla kabul edilmeyen sığınma başvurusuyla ilgili sert eleştirilerde bulundu, bu durumu sığınmacı politikası olarak nitelendirdi.

Merz ayrıca, "Vatandaşlık Parası" olarak adlandırılan sosyal yardım programının, asgari ücretle çalışanların aldığı maaş kadar ödeme yaptığını belirterek, bu durumun çalışma motivasyonunu düşürdüğünü ifade etti. Ayrıca, hükûmetin yeni borçlanma planlarına karşı olduklarını vurguladı ve Almanya ile Fransa arasında iş birliğinin artırılmasını önerdi.

AfD Eş Başkanı Alice Weidel, hükümeti sığınmacı politikası ve ideolojik tutumları nedeniyle eleştirerek, Almanları vatanlarını kaybetmekle suçladı. Weidel, Cumhurbaşkanı Steinmeier'in 'aşırı fare avcıları' ifadesine karşı çıkarak, bu ifadenin AfD seçmenlerini küçümsemek olduğunu savundu.

Geri Dön 01 Şubat 2024 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN