Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
16 Haziran 2023 Cuma

Meclis’te ötanazi oylaması

Almanya’da Federal Meclis, yaz tatilinden önce ötanazi yasasını oylayacak.

Yunanca’da eu (iyi, güzel) ve thanatos (ölüm) kelimelerinin birleşiminden gelen ötanazi, tüm dünyada bir tartışma konusu. Almanya’da da Federal Meclis, yaz tatilinden önce ötanazi yasasını görüşüp karara bağlamak istiyor. RND’nin haberine göre; liberal vekiller, ötanaziyi kısıtlayıcı önergeye karşı iki tasarıyı birleştiriyor.

"Tatil öncesine sıkıştırılamayacak kadar hassas bir konu"

Alman Tabipler Birliği Başkanı Klaus Reinhardt ise yasanın aceleye getirilmesine tepkili. Ötanazinin ‘tatil öncesine sıkıştırılamayacak kadar hassas’ bir konu olduğunu söyleyen Reinhardt, “Ötanazi gibi hassas bir konuda planlama ve özen, hızdan önemlidir” ifadelerini kullandı. Yeni yasa taslağı hakkında yorum yapmayan Reinhardt, hiçbir doktorun ötanaziye onay verme ve uygulama konusunda zorlanmaması gerektiğinin altını çizdi.

"Para akışı olan yerde özgür ve bağımsız karar vermek riskli olur"

Ötanaziyle ilgili cezai sorumlulukların çerçevesinin netleşmediğini savunan Hasta Koruma Vakfı Yöneticisi Eugene Brysch ise “Ötanaziye ilişkin kararın tarafların baskısı olmadan garanti edilmesi gerekiyor. Konuyla ilgili ücretli yardım teklifleri kabul edilemez. Para akışı olan yerde özgür ve bağımsız karar vermek riskli olur” değerlendirmesini yaptı.

Geri Dön 16 Haziran 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN