Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
06 Aralık 2022 Salı

Meclis zamları yasaklamaya hazırlanıyor

Almanya’da Federal Hükûmet, artan enerji fiyatlarına karşı vatandaşları korumak amacıyla doğalgaz ve elektrikte haksız fiyat artışlarını 2023 sonuna kadar yasaklamaya hazırlanıyor.

Meclis zamları yasaklamaya hazırlanıyor

Check24 karşılaştırma portalının verilerine göre, yeni yılla birlikte 457 doğalgaz tedarikçisi yüzde 56 oranında zam hazırlığında. Bu zamlardan 3,6 milyon hane etkilenecek. Bununla birlikte 636 elektrik tedarik firması da yüzde 60 oranında zam yapmaya hazırlanıyor. Bu zamdan da 7,5 milyon hane etkilenecek.

Ancak fiyat artışı yasaklanırsa, bu zamlar yasadışı olacak. Ekonomi Bakanlığı Sözcüsü, konuya ilişkin BILD’e konuştu. Sözcü, tedarikçi firmaların alım maliyetlerinde artış olmadığı ve bunu kanıtlamadıkları sürece zam yapamayacaklarını söyledi. Bu düzenlemedeki amaç firmaların enerjide tavan fiyat uygulamasını suistimal etmelerinin önüne geçmek. 15 Aralık Perşembe günü, bu konu son kez tartışılacak.

Hâlihazırda; elektrikte 30 Eylül 2022'den bu yana ortalama olarak gerçekleşen yüzde 54'lü fiyat artışı yaklaşık 10,8 milyon haneyi etkiliyor.

Geri Dön 06 Aralık 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN