Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da gençlere 20 bin € destek önerisi - 3 Ekim 2023 Oktan Erdikmen
Gurbetçi müzisyenin engel tanımayan yolculuğu: Uğur Sofu'nun hikayesi
Pazar Sendromu 2. Bölüm - Oktan Erdikmen & Cemile Karaboğa Yıldırım
27 Temmuz 2023 Perşembe

Meclis Başkanı’ndan 'eğitimde fırsat eşitliği' çağrısı

Federal Meclis Başkanı SPD'li Bärbel Bas, eğitim kalitesinin artırılması ve fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla federal, eyalet ve belediye yönetimlerini göreve çağırdı. 

Fırsat eşitliği konusunda çağrıda bulunan SPD'li politikacı, istatistiklerle desteklenerek Almanya'da üniversite okuyan gençlerin büyük çoğunluğunun eğitim seviyesi yüksek ailelerden geldiğine dikkat çekti. Eğitim seviyesi düşük ve dar gelirli ailelere mensup çocukların rol modellerinin eksikliğine işaret ederek, bu kesime daha fazla destek sağlanması gerektiğini vurguladı.

Dijitalleşmenin eğitimde daha fazla faydalanılması gerektiğini savunan SPD'li politikacı, bilişim uzmanlarının okullara çekilerek öğretmenlerin çocuklara daha fazla odaklanmalarını desteklemeyi önerdi. Sorunlu bölgelere daha fazla kaynak ayrılması ve öğretmen maaşlarının iyileştirilmesi gerektiğini dile getirdi.

Son olarak, meslek eğitiminin teşvik edilmesi ve imajı kötü olan okulların, örneğin Hauptschule gibi, kalitesinin artırılması gerektiğini ifade etti. Bärbel Bas, eğitimde yapılan bu çeşitli düzenlemelerin Almanya'nın geleceği için önemli bir adım olacağına inancını dile getirdi.

Geri Dön 27 Temmuz 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN