Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da iyi haber: Enflasyon ve faizler düşüyor - 8 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da Minijob çalışanlar dikkat - Haftanın Yorumu 11. Bölüm - Oktan Erdikmen
13 Ocak 2023 Cuma

Maske zorunluluğunun kalkması için baskı artıyor

Uzun mesafeli toplu ulaşım araçlarında maske zorunluluğu nisanda kalkacak. Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, bir an önce mecburiyetin kalkmasını istedi. 

ARD yayınına katılan Federal Ulaştırma Bakanı Volker Wissing, uzun mesafeli otobüs ve trenlerde maske zorunluluğunun bir an önce kalkmasını istedi. Wissing, maske kontrollerinin sektördeki emekçiler için bir yük olduğunu dile getirdi. 

Funke medyaya konuşan Sağlık Bakanları Konferansı Başkanı Manne Lucha da benzer görüş belirtti. Lucha, "Eyaletler maske mecburiyetini birer birer kaldırıyor. Şubat ayından itibaren Almanya genelinde bunu hayata geçirmeliyiz. Ancak sağlık kurumlarında kuralların devam etmesinden yanayım" dedi. 

Enfeksiyondan Korunma yasasına göre FFP2 tipi maske zorunluluğu Nisan'a kadar uzun mesafeli toplu taşımada devam edecek. 

Geri Dön 13 Ocak 2023 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN