Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
09 Mart 2023 Perşembe

'Maske skandalı’ davası: Hakim, Spahn'ı azarladı

Dönemin Sağlık Bakanı Jens Spahn, hükûmete usulsüz olarak maske ve dezenfektan satmaya çalıştığı iddia edilen Hendrik Holt’un yargılandığı kapsamında tanık olarak dinlendi.

Pandeminin ilk yılında hükümete usulsüz olarak maske ve dezenfektan satmaya çalıştığı öne sürülen Hendrik Holt’un yargılandığı davanın duruşması görüldü. Holt’un federal hükümete 42 milyon euro değerinde koruyucu maske teklif ettiği ve 17 milyon avro avans istediği iddia ediliyor.

Hakim Spahn’ı azarladı

BILD'de yer alan habere göre, duruşmada Holt ile özel bir görüşme yaptığı öne sürülen dönemin Sağlık Bakanı Jens Spahn da tanık olarak ifade verdi.

Osnabrück Bölge Mahkemesi’nde tanık olarak ifade veren Spahn, pandemi döneminde maske satışına ilişkin yüzlerce e-posta aldığını, ancak söz konusu teklifi hatırlamadığını dile getirdi. 

Maske fiyatlarına ilişkin soruları doğru yanıtlayamadığı için Hakim Norbert Carstensen tarafından azarlanan Jens Spahn, kendisini “Beceriksiz değilim, sorunuzu anlamadım” diyerek savundu.

Geri Dön 09 Mart 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN