Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fırtına ve saldırı alarmı: 2 tutuklama - 18 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya'da milletvekili olmak: Arabam yok, kirada oturuyorum - Turgut Yüksel
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Ekim 2023 Perşembe

Maske milyoneri hakim karşısında

CSU'lu Gerold Tandler'in kızı Andrea Tandler, devlet kurumlarına maske satışında aracılık yaparak 48 milyon avro kazandığı iddiasıyla ve 15 milyon avro vergi kaçırma suçlamasıyla hakim karşısına çıktı.

Almanya'da korona salgını sırasında yaşanan maske skandallarına ilişkin davalar devam ediyor. CSU'nun eski politikacılarından Gerold Tandler'ın kızı Andrea Tandler, devlet kurumlarına maske satışında aracılık ederek 48 milyon avro kazandığı iddiasıyla ilk kez hakim karşısına çıktı. Savcılık, Tandler'ı 15 milyon avro vergi kaçırmakla suçluyor.

"Telaşlı bir dönemdi, hatalar oluyordu" savunması

Tandler, kendini savunurken "Her zaman vergi açısından her şeyin doğru şekilde ele alınmasını istedim. O zamanlar son derece telaşlı bir dönemdi ve hatalar oluyordu" dedi.

Andrea Tandler, Münih'te Little Penguen adlı reklam ve tanıtım ajansının sahibi ve İsviçreli Emix şirketi ile işbirliği yaparak bakanlıklarla maske tedariki konusunda ilişki kurmuştu. Mart 2020'de bu ilişkiler sonucu Almanya'daki sağlık ürünleri kurumları, Emix şirketinden 670 milyon avro değerinde maske ve koruyucu kıyafet satın almıştı. Tandler, bu satışın aracısı olarak 48 milyon avro komisyon almıştı.

İsviçreli şirketin federal bakanlıkların yanı sıra Bavyera ve Kuzey Ren-Vestfalya eyaletlerine de maske sattığı belirtilmişti.

Andrea Tandler, Temmuz 2022'de Bavyera Eyalet Parlamentosu Soruşturma Komisyonu'na ifade vermek istememişti. Davanın ilk duruşması dün yapıldı.

Geri Dön 05 Ekim 2023 Perşembe Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN