Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da aralık ayında neler değişecek? - 29 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'da 1-0 geriden başlıyorsun - Yeni Gelenler 2. Bölüm: Global Marketing Başkanı Niyazi Kamışlı
Almanya'da yardımlar kesilecek mi? Haftanın Yorumu 8. Bölüm - 18 Kasım 2023 Oktan Erdikmen
10 Ocak 2023 Salı

Maliye Bakanı Lindner’e ‘yolsuzluk’ incelemesi

Federal Başsavcılık, Maliye Bakanı Christian Lindner’e, bir bankaya gönderdiği tebrik mektubu sonrası verilen kredi onayı sebebiyle inceleme başlattı.

Maliye Bakanı Lindner’e ‘yolsuzluk’ incelemesi

Almanya'da Federal Başsavcılık, Maliye Bakanı ve FDP Genel Başkanı Christian Lindner hakkında yolsuzluk iddiaları nedeniyle inceleme başlattı. Linder’in bir konut kredisi alırken yaptığı iddia edilen yolsuzluk incelenecek. Savcılık, incelemeden sonra soruşturma açıp açmayacağına karar verecek.  Lindner hakkında soruşturma açılmasına karar verilirse, Başsavcılık, milletvekili dokunulmazlığının kaldırılması için başvuruda bulunabilir. 

Başsavcılık sözcüsü, Tagesspiegel gazetesine yaptığı açıklamada Lindner’in incelemesinin yolsuzlukla mücadele için oluşturulan özel bir ekip tarafından yapıldığını dile getirdi.

Spiegel'in ekimde gündeme getirdiği iddiaya göre, Lindner, bakanlık görevini üstlenmeden önce ev satın almak ve yenilemek için bir bankaya 450 bin avro değerinde kredi başvurusu yaptı. Bakan olmasından bir yıl sonra bankaya 100'üncü yıl dönümü vesilesiyle bir tebrik mektubu gönderen Lindner, mektubu gönderdikten kısa süre sonra kredi onayını elde etti. 

Lindner’in avukatları iddiaları reddederek konut finansmanı sürecinin göreve gelmeden önce başladığını belirtti. Lindner, mektubun görevinin bir parçası olduğunu savundu. Spiegel'in haberine göre, FPD liderinin Berlin'de satın almak istediği iki katlı evin maliyeti, arsasıyla birlikte 2 milyon 800 bin avro.

Geri Dön 10 Ocak 2023 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN