Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
20 Eylül 2022 Salı

Maliye Bakanı iyimser: Kimse donmayacak, aç kalmayacak

Federal Maliye Bakanı Christian Lindner, Almanya’nın refah seviyesinde beklenen düşüşe rağmen kışın kimsenin donmayacağının ve aç kalmayacağının sözünü verdi.

Maliye Bakanı iyimser: Kimse donmayacak, aç kalmayacak

ARD yayınına katılan Maliye Bakanı Lindner, Almanya’nın refah seviyesinde bir düşüş beklediğini söyledi. Bakan Lindner, “Devlet, halkın refah kaybını yeni borçlanmalara giderek telafi edemez. Yapılan her borç, vatandaşın sırtına bir yük olarak geri dönecek. Bu çok yanlış bir yol. Bu yüzden borç frenine geri dönülmesinde ısrarcıyım” dedi.

Artan enflasyon nedeniyle Alman ekonomisinde durgunluk yaşanabileceğine dikkat çeken FDP'li Maliye Bakanı, “Devlet, koronavirüs krizindeki ekonomik kayıpları borçlanmaya giderek telafi etmişti. Ancak enflasyonla savaş, artan fiyatları düşürerek yapılabilir. Halkın problemlerine sırtımızı dönmeyeceğiz. Bu kış, hiç kimse soğuktan donmayacak veya aç kalmayacak” dedi.

Ekonomi Bakanı Habeck’in nükleer santrallerin kapatılmasıyla ilgili duruşunu üzeri kapalı olarak eleştiren Maliye Bakanı, “İdeolojileri bir kenara bırakıp, yeniden nükleer enerjiye odaklanmamız gerekiyor. Elektrik fiyatlarını düşürmek için, tüm kömür santrallerini ve geriye kalan üç nükleer santrali önümüzdeki yıl devreye sokmalıyız” diye konuştu. 

Avrupa Merkez Bankası’nın da faiz artırımına gittiğini ifade eden Maliye Bakanı Lindner, “Bu, Avrupa Birliği tarafından maliye bakanlarına verilen çok net bir mesajdı. Hükûmetler, kredi harcamalarıyla enflasyonun daha fazla tırmanmasına neden olmamalı” diye konuştu.

Geri Dön 20 Eylül 2022 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN