Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sosyal yardım sallantıda - 4 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
03 Temmuz 2023 Pazartesi

Macron Almanya ziyaretini iptal etti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkesindeki huzursuzluk nedeniyle Almanya ziyaretini iptal etti.

Gerçekleşseydi bu ziyaret, bir Fransız cumhurbaşkanının 23 yıl sonra Almanya'ya yapacağı ilk ziyaret olacaktı.

Macron, iki ülke arasındaki ilişkilerin öneminin altını çizmek adına pazar günü başlaması planlanan üç günlük bir Almanya ziyareti yapacaktı. Ancak Fransa'da yaşanan karışıklıklar nedeniyle ziyaret iptal edildi.

Deutsche Welle'nin haberine göre; Macron, Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier'ı arayarak gezisini iptal ettiğini söyledi. Konuya dair yapılan açıklamada Steinmeier'in iptalden üzüntü duyduğunu ve Fransa'daki durumu takip ettiği söylendi.

Sokak olayları nedeniyle gerçekleşen ikinci iptal 

17 yaşındaki cezayir asıllı bir gencin Paris yakınlarındaki bir kontrol noktasında polisin dur ihtarına uymaması nedeniyle vurularak öldürülmesinin ardından Fransa sokaklarında başlayan hareketlilik devam ediyor. Sadece bir gecede 1300 eylemcinin gözaltına alındığı söyleniyor. Yeni İngiliz Kralı Charles, Mart ayında da yaşanan emeklilik reformu protestoları nedeniyle Fransa ziyaretini iptal etmiş ve ilk yurt dışı ziyaretini Almanya'da gerçekleştirmişti.

Geri Dön 03 Temmuz 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN