Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da hükümet yine anlaşamadı - 7 Aralık 2023 Oktan Erdikmen
Almanya'ya giriş çıkışta altın ve para getirmek - Av. Muhammed Altunkaya ve Oktan Erdikmen
Almanya'da maaşlar artacak - Haftanın Yorumu 10. Bölüm - Oktan Erdikmen
31 Mayıs 2023 Çarşamba

Maaşlar eriyor, kemer sıkmaya devam

DIW Başkanı Marcel Fratzscher, enflasyonun bu yıl da en az yüzde 6 bandında seyredeceği tahmininde bulundu. Fratzscher, "Kemer sıkmaya devam" dedi.

Maaşlar eriyor, kemer sıkmaya devam

Alman Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü (DIW) Başkanı Marcel Fratzscher, ZDF’e verdiği röportajda, enflasyonun altında yapılan zam oranlarına dikkat çekerek, çok sayıda çalışanın reel ücret kaybı yaşadığına işaret etti. “Sonuçları çok acı olabilir” ifadelerini kullandı. 

Enflasyonun bu yıl da en az yüzde 6 bandında seyredeceği öngörüsünde bulunan 

Fratzscher, “Tablo olumsuz, kemer sıkmaya devam edeceğiz”dedi. 

2024 için büyüme tahmini yüzde 1

2024 için yalnızca yüzde 1’lik bir büyüme öngören Fratzscher, “Almanya’nın kriz öncesine dönmesi için en az 5 yılı var” şeklinde konuştu. 

Hükûmetin enerji ve enflasyon krizine ilişkin yardım paketlerini ise eleştiren Fratzscher, söz konusu desteğin ‘adil ve hedef odaklı’ olmadığını savundu, “Yardımlarda, dar gelirlilere ve emeklilere öncelik vermeliydi. Asgari ücret yükseltilmeliydi” ifadelerini kullandı.

Geri Dön 31 Mayıs 2023 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN