Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
01 Mayıs 2024 Çarşamba

Lufthansa'nın zararı 3'e katlandı

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, yılın ilk çeyreğinde 849 milyon avro zarar bildirdi. Bu meblağ, geçtiğimiz yılın aynı döneminde 273 milyon avroydu.

Lufthansa'nın zararı 3'e katlandı

Lufthansa Grubu, bu yılın ilk çeyreğine ait finansal sonuçlarını açıkladı. Şirket, geçen yılın aynı dönemine göre daha yüksek bir zarar bildirdi. 2023'ün ilk çeyreğinde düzeltilmiş faiz ve vergi öncesi zarar (FAVÖK) 273 milyon avro iken, bu yılın ilk çeyreğinde bu meblağ 849 milyon avroya yükseldi.

Lufthansa Grubu'nun bu dönemdeki mali performansı, çalışanlara yapılan daha yüksek ücret ödemeleri ve grevler nedeniyle yaşanan iptaller gibi faktörlerden olumsuz etkilendi. Bu durumlar, şirketin ilk üç ayda yaklaşık 350 milyon avro ekstra harcama yapmasına neden oldu.

Sonuç olarak, Lufthansa'nın net zararı geçen yılın ilk çeyreğindeki 467 milyon avrodan, bu yılın aynı döneminde 734 milyon avroya çıktı. Hisse başına zarar da 0,39 avrodan 0,61 avroya yükseldi. Buna karşın, grup gelirleri yüzde 5 artarak 7,02 milyar avrodan 7,39 milyar avroya ulaştı.

Geri Dön 01 Mayıs 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN