Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da fiyatlar düşüyor - 12 Nisan 2024 Oktan Erdikmen
Türkiye'de normal olan, Almanya'da lüks - Yeni Gelenler: Turgut Tülü
Alman ordusunda reform: Savaşa hazır olmalıyız - Haftanın Yorumu 28. Bölüm Oktan Erdikmen
05 Mart 2024 Salı

Lufthansa’da bir grev daha

Ver.di sendikası, Lufthansa'daki yer hizmetleri personelini 2 günlük greve çağırdı. Grev, perşembe günü başlayıp cumartesi günü sona erecek.

Almanya'da Birleşik Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di), Lufthansa'nın yer hizmetleri personelini, maaş artışı talepleri doğrultusunda 2 günlük uyarı grevine çağırdı. Grev, 7 Mart Perşembe sabahı 04.00'te başlayıp, 9 Mart Cumartesi sabahı 07.10'da sona erecek.

Sendika, yer hizmetleri çalışanları için yüzde 12,5 oranında maaş zammı ve enflasyon ikramiyesi talep ediyor. Ver.di müzakerecisi Marvin Reschinsky, Lufthansa'nın rekor kârlar elde etmesine rağmen minimum talepleri dahi karşılamadığını belirtti ve yolcuların grevi anlamalarını istedi. Reschinsky, Lufthansa'nın yer hizmetleri personeline diğer çalışanlarla eşit zammı yapmaya istekli olmadığını, bu durumun çalışanları hakarete uğramış hissettirdiğini ifade etti. Ayrıca, personele yapılan yatırımın azlığına dikkat çekerek, taleplerinin personel sıkıntısının ve hava trafiğindeki kaosun sona ermesi için minimum düzeyde olduğunu vurguladı.

Geri Dön 05 Mart 2024 Salı Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN