Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

EURO 2024 başladı: Almanya'da kırmızı alarm - 14 Haziran 2024 Oktan Erdikmen
Almanya sabırlı olmayı öğretti: 100'den fazla işe başvurdum, yılmadım - Yeni Gelenler: Burak Nemutlu
İlkay ve Emre gol atsın diye dua ediyoruz - Haftanın Yorumu 35. Bölüm Oktan Erdikmen
09 Şubat 2024 Cuma

Lufthansa çalışanları iş bıraktı

Almanya'nın en büyük havalimanlarında, Lufthansa'nın yer hizmetlerinde çalışan emekçiler grev yaptı. Yaklaşık 1.000 uçuş iptal oldu, 100 bin yolcu etkilendi.

Lufthansa'nın yer hizmetleri çalışanları, Birleşik Hizmet Sektörü Sendikası (Ver.di) tarafından çağrılan uyarı grevi kapsamında, Frankfurt, Münih, Hamburg, Berlin ve Düsseldorf'taki beş havalimanında iş bıraktı. Grev, yaklaşık 1.000 uçuşun iptaline ve 100 bin yolcunun etkilenmesine yol açtı.

Çarşamba sabahı başlayan grev, perşembe günü yerel saatle 07.10'a kadar devam etti. Lufthansa ve Air Dolomiti, Frankfurt Havalimanı'ndaki uçuşlarının yüzde 90'ını iptal ederken, Münih'te ise 730 uçuştan 400'ü etkilendi. AP haber ajansına göre, Berlin ve Hamburg'dan tüm kalkışlar iptal edildi ve Düsseldorf'ta ise iç hat uçuşları büyük ölçüde etkilendi.

Grevin nedeni, Lufthansa, Lufthansa Teknik ve Lufthansa Kargo'daki yaklaşık 25 bin çalışan adına yapılan ücret müzakerelerinden uzlaşma çıkmaması. Sendika, yüzde 12,5 ücret artışı ve yüksek enflasyon için 3 bin avro ikramiye talep ediyor. Ver.di sendikası, önerilen maaş zammının ciddi oranda artırılmaması hâlinde grevin süresinin uzatılacağı konusunda uyarıda bulundu. Müzakereci Marvin Reschinsky, uçuş ve yer hizmetleri çalışanları arasındaki çifte standartlara son verilmesi gerektiğini vurguladı.

Geri Dön 09 Şubat 2024 Cuma Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN