Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da grev haftası başladı - 26 Şubat 2024 Oktan Erdikmen
Alman havalimanlarındaki otomatik kapıları Türk pasaportu da açıyor - Oktan Erdikmen
Meclisten geçti: Almanya'da esrar yasallaşıyor - Haftanın Yorumu 22. Bölüm Oktan Erdikmen
03 Ocak 2024 Çarşamba

Linnemann: Merkel, Merz'i şansölye yapmalı

Almanya'da SPD, Yeşiller ve FDP'den oluşan koalisyon hükûmetine destek düzenli olarak azalıyor. Bu durum, muhalefet partilerinde başbakan adayı kulislerini hareketlendirdi.

CDU Genel Sekreteri Carsten Linnemann, Birlik (CDU/CSU) partilerinin başbakan adayı için CDU lideri Friedrich Merz'i destekliyor. Linnemann, "Friedrich Merz'in bir planı var. Şansölye'nin (Olaf Scholz) yok. Özellikle bir kriz anında yolculuğun nereye gitmesi gerektiğini, bu ülkeyi nasıl bir arada tutacağınızı, ileriye nasıl taşıyacağınızı bilmeniz gerekiyor" dedi.

Merz'e destek

Linnemann, ayrıca Merz'in olası bir başbakan adaylığı konusunda tavsiye istemesi durumunda ona, "Friedrich, bunu yapmak zorundasın" diyeceğini söyledi.

Merkel ile bağlar koparılmamalı

Linnemann, ayrıca partisini eski Başbakan Angela Merkel'le bağlarını koparmaması konusunda uyardı. Merkel'in seçim kampanyasında kendilerini destekleyeceğini umduğunu söyleyen Linnemann, 'Merkel'in Merz'i şansölye yapması gerektiğini' ima etti.

Linnemann, "Diğer 4 Şansölyemiz gibi Merkel de CDU'ya ait. Bizi şekillendirdi. Onun yönetimi altında bu ülke iyi yönetiliyordu. Elbette hatalar yapıldı. Bunlardan ders çıkarmak çok önemli" diye konuştu.

Geri Dön 03 Ocak 2024 Çarşamba Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN