Google Play Store Avrupadan Mobil Uygulaması
Menü

AVRUPADAN Youtube Video

Almanya'da sel alarmı: Durum ciddi - 16 Mayıs 2024 Oktan Erdikmen
"30 yıl böyle yaşayacaklarını düşünseler burada kalamazlardı" - Şerif Issı
Almanya'da döner 4,99€ olsun tartışması - Haftanın Yorumu 31. Bölüm Oktan Erdikmen
12 Haziran 2023 Pazartesi

Lindner’in planı: Ulaşım ve eğitimden kıs, savaşa harca

Maliye Bakanı Christian Lindner, 2024 bütçesindeki 17 milyar avroluk açığı kapatmak için Savunma Bakanlığı dışındaki bakanlıklardan kesini yapmayı planlıyor.

Lindner’in planı: Ulaşım ve eğitimden kıs, savaşa harca

Maliye Bakanı Christian Lindner, 2024 bütçesindeki 17 milyar avroluk açığı kapatmak için Savunma Bakanlığı dışındaki bakanlıklardan kesini yapmayı planlıyor.

Almanya’da 2024 bütçesinde 17 milyar avroluk açık var. FDP’li Lindner, bu açığı kapatmak için kolları sıvadı. Spiegel’da yer alan habere göre; Lindner, Şansölye Olaf Scholz ile vardığı uzlaşmada, Savunma Bakanlığı hariç diğer bakanlıklardan kesinti yapma yoluna gidecek. Plana göre bakanlıklardan toplam 3,7 milyar avroluk kesinti yapılacak. 

En çok kesinti Ulaştırma ve Eğitim'de

Buna göre, 1 milyar avrondan fazla bütçe kesintisi ile, en yüksek tasarruf katkısını Ulaştırma Bakanı Volker Wissing (FDP) yapacak, onu 533 milyon avro ile Eğitim ve Araştırma Bakanı Bettina Stark-Watzinger (FDP) izleyecek.

Plana göre, Yeşiller'den Federal Ekonomi Bakanı Robert Habeck'in bakanlığı 387 milyon avro, İçişleri Bakanı Nancy Faeser (SPD) 378 milyon avro, Kalkınma Bakanı Svenja Schulze (SPD) 329 milyon avro, Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock (Yeşiller) 189 milyon avro, Adalet Bakanı Marco Buschmann (FDP) ise 28 milyon avro daha az bütçe ile yetinmek zorunda kalacak.

Savunma bütçesinde 1,7 milyar avro artış

Diğer taraftan, Savunma Bakanı Boris Pistorius gelecek yıl 1,7 milyar avroluk artışla 51,8 milyar avroluk bakanlık bütçesine sahip olacak. 

CDU/CSU Meclis Grubu Bütçe Sözcüsü Christian Haase, hükûmetin bütçe planlamasını 'tam bir trajedi' olarak değerlendirdi.

Geri Dön 12 Haziran 2023 Pazartesi Önceki Yazılar

ESKİ BÜLTENLER

Hoş geldiniz / Herzlich Willkommen
Ziyaretçilerin web sitemizi mümkün olan en iyi şekilde kullanmasını sağlamak için çerezler ve teknolojiler (araçlar) kullanıyoruz. Bize onay verirseniz, bir site ziyaretçisinin uç cihazında bilgi ve veri depolayan ve bunlara buradan erişen üçüncü taraf hizmetlerini kullanacağız. Veri koruma beyanımızdaki gelecek için geçerli olmak üzere, onayınızı istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. Avrupadan'da kişisel verilerinizin işlenmesi, haklarınız ve Genel Veri Koruma Yönetmeliği hükümlerine göre irtibat kurulacak kişiler hakkında bilgi veri koruma bildirimi altında bulunabilir: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz


Wir verwenden Cookies und Technologien (Tools), um den Besucher die optimale Nutzung unserer Webseite zu ermöglichen. Sofern Sie uns Ihre Einwilligung erteilen, werden wir Dienste von Drittenanbietern verwenden, die Informationen und Daten im Endgerät eines Seitenbesuchers speichern und dort abrufen. Sie können Ihre Einwilligung jederzeit mit Wirkung für die Zukunft in unserer Datenschutzerklärung widerrufen. Informationen über die Verarbeitung personenbezogener Daten bei Avrupadan, Ihre Rechte und Ansprechpartner gemäß den Bestimmungen der Datenschutzgrundverordnung finden Sie unter Datenschutzhinweis: https://avrupadan.com/sayfa/datenschutz
KABUL ET / ZUSTIMMEN
REDDET / ABLEHNEN